22
Ara

Mustafa Kemal Cam Ofis Bölme

Cam Ofis Bölme Nedir?

Ofis veya iş yerleri gibi iç mekanların dekore edilmesinde kullanılan bir sistemdir. Dekorasyon amaçlı kullanılmasının da yanında ofis içi dinamiklerin sağlam olması, herkesin daha rahat bir alanda işlerini gerçekleştirmesi açısından sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Çeşitli model ve yapılarıyla ofise daha modern ve şık bir görünüm sağlamaktadır. Elbette ki sadece ofislerde değil ev dekorasyonu alanında da kullanılan bir sistemdir. Evlerde duşa kabin, balkon gibi alanlarda kullanılan cam bölme sistemleri kullanım pratikliği ve görünümü itibariyle iç mimarların da sıklıkla önerdiği ve projelerinde kullandığı bir sistem haline gelmiştir. Cam bölmeler alüminyum kaplı malzemelerden oluşan profiller ile yapılmaktadır. Bu sayede daha dayanıklı ve uzun süreli kullanıma sahip olurlar. Ayrıca istendiği zaman taşınabilen bir yapıya sahiptirler. Ses ve ısı yatılımı özelliği sayesinde Platin Yapı size ofis içerisinde hiçbir dış etkene maruz kalmadan rahatça çalışabileceğiniz bir ortam sağlamaktadır.

Cam Ofis Bölme Modelleri Nelerdir?

Cam ofis bölme sistemleri yapısı ve kullanım alanına göre farklılık göstermektedir. Elbette ki kişinin kendi tercihine göre de farklı modellere girebilmektedir. Mekanın yapısı ve düzenine göre en uygun cam bölme sistemlerinin seçilmesi kullanım ve görünüm olarak kişiyi rahatlatacak bir etkendir. Ofis bölme denilen işlem zeminden tavana kadar olan yüksekliğin cam veya duvar ile bölünmesidir. Günümüzde genel olarak cam ofis bölme sistemleri tercih edilmektedir. Platin Yapı model olarak tam camlı ofis bölme, cam cama ofis bölme, tam cam jaluzili ofis bölme ve yatay cam ofis bölme olarak 4 farklı model sunmaktadır.

  1. Tam Camlı Ofis Bölme: Yerden tavana kadar camla kaplı ofis sistemidir. Yani ofisin veya odanın tek bir cephesinin cam ile kapatıldığı bir sistemdir. Tercihe göre camlar şeffaf, kumlu veya farklı desenler içeren camlar olabilir. Tam camlı ofis bölme camlarında dikey profiller kullanılmaktadır ve tavan boyu 2.70 cm’dir.
  2. Cam Cama Ofis Bölme: Camların birbirine lazer ile birleştirildiği sistemdir. Yatay veya dikey profiller yerine H plastik denilen profil çeşidi kullanılmaktadır.
  3. Tam Cam Jaluzili Ofis Bölme: Yerden tavana kadar çift cam arasına jaluzi yerleştirilen bir sistemdir. Cam içerisine yerleştirilen jaluzinin kalınlığı 16 mm ve 2 mm arasında değişmektedir. Jaluzilerin renk skalası çok geniş olduğundan rahatlıkla kullanılabilen bir sistemdir. Ofis içerisinde genelde özel alan denilebilecek yerlerde tercih edilmektedir. Örneğin toplantı odası, müdür, ceo gibi kişilerin odaları sıklıkla kullanım alanlarıdır.
  4. Yatay Cam Bölme: Bu sistem aynı şekilde yerden tavana kadar cam kaplamadır. Fakat camlar yatay doğrultudadır. Yerleştirilen ve sabit kalmasını sağlayan profiller ile 3 veya 4 bölmeye ayrılmış gibi bir görünüme sahip olurlar. Yatay cam bölmede genelde olarak kumlu cam kullanılır. Fakat tercihe göre jaluzi de eklenebilmektedir.

cam-kapi-2

Ataşehir Mustafa Kemal Cam Ofis Bölme Fiyatları Nedir?

Cam ofis bölme fiyatları tercih edilen yapı malzemelerine, kullanım çokluğuna, kullanım alanına ve en önemlisi de anlaşmalı olunan şirkete göre değişkenlik göstermektedir. Bu konuda genel geçer bir fiyat söylenmesi mümkün değildir.

Jaluzili Ofis Bölme Nedir?

Jaluzili ofis bölme sistemleri özel alan yaratmak ya da çalışanların daha rahat etmesi için verimliliği arttırmak açısından tercih edilen bir ofis bölme sistemidir. Çift cam arasına açılır- kapanır jaluzinin yerleştirilmesi ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Jaluzili ofis bölmelerinde cam kalınlığı 4 ile 8 mm arasında değişmektedir. Özel alan yaratma açısından faydalı olduğu gibi ışık ve ses yatılımı konusunda da yardımcıdır. Renk skalası oldukça geniş olan jaluziler ofis içi dekorasyonu bozmayacak aksine dekoratif anlamda da kullanılabilecek ürünlerdir. Aynı zamanda sadece ofis içinde değil evde, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde kullanılmaktadır.

Ataşehir Mustafa Kemal Cam Kapı Sistemleri

Birçok alanda kullanılan cam kapı günümüzde oldukça yaygın kullanılmaktadır. Ofis içi, ev, dış mekan gibi yerlerde ortama sıcak bir hava katmak amaçlı kullanılan cam kapılar dekoratif görünümü ile de oldukça dikkat çekicidir. Ayrıca cam kapı kullanımı bulunduğu ortama samimiyet kazandırır. Düz, ahşap, ardı görünmeyen kapılar yerine cam kapı kullanımı daha saf ve güzel bir görünüme yol açmaktadır. Kullanılan mekanın daha geniş ve havadar görünmesine de yol açmaktadır. Cam kapılar genel standartlarda 8-12 mm arasında değişken göstermektedir. Fakat kişinin tercihi, kullanım alanı veya proje yapısına göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Platin Yapı da cam kapılar birçok çeşit ve modelde karşımıza çıkabilmektedir. Fakat genel anlamda sürgülü ve döner cam kapı olarak 2 farklı modelde karşımıza çıkmaktadır. Bu modellere bakacak olursak:

  1. Sürgülü Cam Kapı: Eşiğe bir ray sistemi yerleştirilir ve kapının o rayın üzerinde sağa ve sola hareket etmesi sağlanır. Ofis içinde ve ev içinde kullanımı yoğun olan bir cam kapı çeşididir. Sürgülü cam kapıların kurulum yeri oldukça önemlidir. Hem kullanışlı olması hem de ortama hoş bir hava katması açısından amacına uygun şekilde konumlandırılması daha doğru olacaktır. Örneğin ev içerisinde salonu ve yemek alanını birbirinden ayırmak için sürgülü cam kapı modeli tercih edilebilir.
  2. Döner Cam Kapı: son zamanlarda büyük yapıların ortaya çıkması ile birlikte oldukça yaygınlaşan bir cam kapı modelidir. Özellikle büyük plazalar, hastaneler, alışveriş merkezleri, oteller gibi yerlerin girişinde bulunan kapılardır. Sürekli olarak dönen bir sistem içerisinde olduğundan kalabalık girişlerde sıkıntıya yol açacak olayları minimuma indirir.

Cam kapı fiyatlarına gelecek olursak; minimum 500 TL’den başlayıp 3000-5000 TL ve üstüne kadar varan fiyatlara sahiptir. Tabi bu fiyat aralığı kişinin tercihine göre, mekanın yapısına, projenin içeriğine ve büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir.

cam-kapi-4

Ataşehir Mustafa Kemal Cam Seperatör Sistemleri

Cam seperatör bölme sistemleri  genelde açık ofis olarak kullanılan alanlarda veya bankalarda tercih edilmektedir. Cam seperatörler çalışan kişilere özel küçük bir özel alan yaratmak için kullanılır. Örneğin bankalarda gördüğümüz kişisel müşteri danışanlarının çalışma alanları cam seperatörler ile ayrılmaktadır. Genelde 80 mm kalınlığında olup yerden tavana doğru yarım camlı bölme sistemleridir. Şeffaf, kumlu veya filmli camlar tercih edilmektedir. Platin Yapı da model olarak ahşap desenli veya full camlı seperatörler mevcuttur. Bunlar genelde ofis içerisinde ya da ev dekorasyonunda kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra paravan tipi cam seperatör modelleri de butik işletmelerde veya ofislerin mutfak alanını ayırmak amaçlı kullanılır. Cam seperatör fiyatları tercih edilen modele, büyüklüğüne, kullanım alanına ve projeye  göre değişkenlik göstermektedir.

seperatör bölme