Adil Mah. Üçpınar Sk. No 5/7 Sultanbeyli - İstanbul
+90 537 558 33 11

HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

Endüstride veya çok katlı yapılarda havalandırma sistemi, mekanın içindeki kirlenmiş havanın, temiz hava ile değiştirilmesi amacı ile havalandırma kanalları, fan, salayongoz fanı, hava perdesi, menfez gibi ekipmanlarla ısıtılmış halde veya ısıtılmadan dışarıya atılması ve mekana temiz, hava havanın verilmesi amacı ile uygulanan sistemlerdir.
Hastane, avm, fabrika, sinema, kongre salonu, restaurant, otel gibi insanların bulunduğu tesis ve binaların için havalandırma sistemleri özel olarak projelendirilir. Mühendis kadromuzun mekana özel olarak dizayn edeceği proje sonrasında “kalite ve sağlamlık güvenceli” ürünlerimizin profesyonel ekibimizde montajı sonrasında sistem çalıştırılır.

Otopark Havalandırma Sistemleri

Otopark Havalandırma sistemleri, günümüzde çok katlı kapalı otoparkların sayıları her geçen gün artması ile birlikte giderek önem kazanmaya başlamıştır.
Genelde yoğun insan kalabalıklarının ziyaret ettiği, sinema, tiyatro, alışveriş merkezleri, havalimanları, otogarlar gibi komplekslerin bodrum ve zemin katlarında ya da yanı başlarındaki çok katlı yer altı otoparkları, şehir merkezlerindeki otopark ihtiyacına cevap vermeye çalışmaktadır.

Akrobat Havalandırma Sistemleri

Akrobat kol; endüstriyel ortamlarda çok miktarda değişik gazlar, duman ve tozlar havaya karışır ve çalışanlar tarafından solunarak özellikle akciğerlerde, solunum yollarında ve diğer yaşamsal organlarda tahribatlara neden olurlar. Bu nedenle sağlık açısından son derece zararlı gaz, toz, duman ve benzeri zararlı maddelerin emilerek temizlenmesi gerekir. Bilindiği gibi havalandırma sistemi devrede olan sağlıklı bir çalışma ortamı zaman kayıplarını en aza indirerek verimlilik artmasına imkan verir.

Toz Toplama Sistemleri

Toz Toplama Sistemleri  işletmelerde kapasite verimi ve çalışan sağlığını doğrudan etkileyen işletme ömrünü, işletme birim maliyetini artışına neden olan ciddi bir sorundur

İşletme verimliliğin artırılmasında, işletme makine sistemlerinin sağlıklı bir şekilde kullanılması ve kullanım ömrünün uzatılması üzerin de toz emme sistemleri etkin mücadele yöntemlerinden biridir

Toz biriktirme sistemleri sanayinin her alanında kullanılması ile birlikte ağırlıklı olarak ağır sanayi işletmelerinde de olmazsa olmaz olarak yer almaktadır

Endüstriyel tüm faaliyetlerde etkin olarak kullanılan havalandırma sistemlerine ek olarak Toz biriktirme sistemleri ciddi anlamda etkin bir tekniktir.

Kanal Tipi Fanlar

Dikdörtgen kanal tipi radyal fanlar galvaniz çelik sacdan mamuldür. Standart bakım kapakları sayesinde, cihazı sökmeden ve/veya kanal tesisatını demonte etmeden motor ve fan kanatlarına müdehale edilebilinir. Tüm modellerde fanlar direkt akuple motorlu, öne eğimli ve sık kanatlıdır. Modele bağlı olarak 4, 6, 8 kutuplu monofaze ve/veya trifaze motor seçenekleri vardır.
Motor ; Tüm motorlar IP55 sınıfı ve Class F yalıtımlıdır. Bununla birlikte, tüm motorlar, aşırı ısınma korumalıdır. Tüm motorlar trafo ile hız kontrolü yapılabilir özelliktedir.

Elektrik Girişi ; Monofaze 230V–50Hz

Trifaze ; 400V–50Hz

Oval Elips Fan Tipi Fanlar

Oval-Elips Hava Kanalları hızlı ve kolay montaj imkânı sağlarken, işçilik maliyetlerini de en aza indirir. Oval – Elips hava kanalları, yuvarlak ve dikdörtgen kesitli hava kanallarının sahip olduğu avantajların birleştirilmiş hali olup, kot problemi olan mimarilerde tüketiciye ideal ve estetik çözümler sunar.

Oval – Elips Hava Kanalları fittings parçalarında firmamız kauçuk esaslı EPDM conta kullanmaktadır.

Contalarımız, – 30 C ile + 100 C sıcaklıklarda kullanılmaktadır. EPDM contalarımız kilitli sistemli, yekpare ve her çapa özel imal edilmekte olup, C sınıfı sızdırmazlık sağlamaktadır. Aynı zamanda 3000 pA negatif ve pozitif basınca dayanaklıdır. Yuvarlak kanallar ile fittings’lerin imalatında makas kullanılmadığından, tüm yuvarlaklarımız net ölçülerde birbiriyle uyumlu, hatasız ve güvenilirdir.