04
Tem

Kartal Alüminyum Doğrama

Kartal alüminyum doğrama; farklı alüminyum profillerin kesilip işlendikten sonra kapı, pencere, cam balkon gibi alanlarda kullanılmasıdır. Dayanıklılığı ve işlevselliği açısından en çok tercih edilen bir yapı malzemesidir. Pencere, kapı gibi alanlarda tercih edilmesinin sebebi ısı yalıtımı açısından en yüksek standartlarda hizmet veriyor olmasıdır. Çok yüksek ve düşük sıcaklıklarda bile içerisindeki mekanik sistemin bozulmaması uzun süreli kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Dayanıklılığının yanında hafif bir yapıya sahiptir. Bu sebeple bakım ve onarım işlemleri de kolaylıkla yapılmaktadır. Firmamız olan Platin Yapı ile irtibata geçerek istediğiniz ürün çeşitliliğinde hizmet alabilirsiniz. 

Kartal Alüminyum Doğrama Çeşitleri

Özellikle pencere ve kapılarda alüminyum doğramalar kullanılmaktadır. Kışın balkon kapılarından içeri soğuk girmesini önleyen alüminyum doğrama yapılar aynı zamanda ısı yalıtımı da sağlamaktadır.

Alüminyum doğramalar hem hafif hem de kullanışlı ürünlerdir. Ancak yapım şekillerine göre farklılık gösterdiğinden bazıları daha uzun ömürlüdür. Sıcak ve soğuğun olumsuz etkilerinden etkilenmeyecek malzemelerin tercih edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda çeşitlerden herhangi biri seçildikten sonra istenilen ölçülerde sistemin yapılması oldukça önem arz etmektedir. Bu ölçüler yanlış alınırsa iş zorlaşır. İki alüminyum doğrama çeşidi bulunmaktadır.

Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğramalar:  

 • Isı yalıtımı mevcut olan alüminyum doğrama sistemleri nem yapmamaktadır.
 • Düşük veyahut yüksek sıcaklıklarda mekanik özellikleri fazlasıyla iyidir.
 • Gökdelen gibi binalarda güvenli bir şekilde kullanılabilir.
 • Rüzgâr yüklerine karşı gösterdiği direnç oldukça kuvvetlidir.
 • %100 geri dönüşümlüdürler.
 • Oldukça doğal aynı zamanda bu sayede de çevrecidir.
 • Cıva kurşun gibi zehirli veyahut kanserojen maddeler bulundurmazlar.
 • Yangın çıktığı anda herhangi bir zehirli gaz salınımı yapmazlar.
 • Isı yalıtımlı alüminyum doğramaların önemli özellikleri arasında yangın esnasında kıvılcım olmaması ve zehirli gaz salınımıyla karşılaşılmamasıdır.

Isı Yalıtımsız Alüminyum Doğramalar:

Epeyce geniş amaçlara hitap etmektedir.

 • En temel kabiliyetleri arasında yalıtım köprüsü yer alır.
 • Isı yalıtımı olmayan alüminyum doğrama çeşidi bina ve yapılarda iç alanlarda kullanılmakta olan kapı ve pencere gibi yerlerde kullanılır.
 • EPDM fitili kullanılır.
 • Yüzey boyut oranları da dar, orta ve geniş olarak çeşitlenmeleri mevcuttur.
 • Tüm RAL kodlarını renk seçeneklerinde bulundurmaktadır.
 • Doğrama düzlem alanı ebatları çok fazla çeşit içerir.
 • Sürme, çift açılır, tek açılır, katlanır ve benzeri tüm açılır sistemler yapılabilmektedir.
 • Rüzgâr yüklerine karşı gösterdiği direnç oldukça kuvvetlidir.
 • Tamamen geri dönüşümlüdürler
 • Doğal olup bu özelliği sayesinde de çevrecidirler.
 • Cıva kurşun ve benzeri zehirli veyahut kanserojen maddeler içermez.

Platin Yapı olarak istediğiniz mekanlar için hizmet vermeye her zaman hazırız. Bizlerle irtibata geçmeniz yeterli..

 

Kartal Alüminyum Doğrama Sistemleri 

Modern yaşantıda her yapıyı daha şık ve dayanaklı hale getirmeye yarayan sistemlerdir. Alüminyum doğrama, malzemesi gereği hafif ve dayanaklı bir yapıya sahip olduğu için büyük binaların pencere ve kapı yapımlarında sıklıkla kullanılan bir sistemdir.  Alüminyum Doğrama Cephe Sistemleri ve Alüminyum Doğrama Kilit Sistemleri olarak iki çeşidi vardır. Bunlara bakacak olursak:

 1. Alüminyum Doğrama Cephe Sistemleri: Çok amaçlı kullanım yapısına sahiptir. Genellikle binaların ısı yalıtımı, hava kontrolü gibi konularda cephe sistemleri kullanılmaktadır. Güneş ışığının bina içerisine doğru şekilde alınması, içeriye giren ısının korunması gibi konularda cephe sistemleri çözüm olmaktadır. Hafif bir madde yapısına sahip olduğundan kurulumu oldukça kolaydır. Olumsuz hava şartlarına dayanıklı olması sebebi ile uzun ömürlüdür. Alüminyumun esnek bir metal olmasından kaynaklı olarak kişiye özel hoş tasarımlar yapılmasına da elverişlidir. Ayrıca kullan alt bir malzeme olmadığından geri dönüşüm olarak da değerlendirilebilir.
 2. Alüminyum Doğrama Kilit Sistemleri: Adından da anlaşılacağı üzere kapı ve pencerelerin açılır kapanır kollarında kullanılan bir sistemdir.

Kartal Alüminyum Doğrama Kapı

En çok kullanıldığı alanlardan biri kapılardır. Kapıların kolları, menteşeleri ve kilit yerlerinin sağlamlığı açısından alüminyum doğrama sistemleri kullanılır. Doğramanın ne tipte ve şekilde olacağı kişinin kendi tercihine kalmış bir durumdur. L tipi doğrama yapılarak standart bir kapı kolu görünümü elde edilebilir. Bunun yanı sıra U tipi doğrama ile daha büyük çaplı kapı kollarının yapımı gerçekleştirilebilir. Örneğin apartman kapısı, mağaza kapısı, ofis kapıları gibi yerlerde U tipi doğrama tekniği daha çok tercih edilmektedir. 

Alüminyum doğramaya sahip kapıların, ahşap doğramalar gibi yüksek ısıya veya sürekli bir gün ışığına maruz kaldıklarında renklerinde herhangi bir solma, yıpranma gibi durumlar söz konusu olmadığından dış cephe kapılarında yoğunlukla tercih edilir. Alüminyum doğramaya sahip kapılar ilk başta biraz maliyetli gibi görünse de diğer kapı çeşitlerine nazaran daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Platin Yapı olarak alanında uzman ve  eğitimli kadromuzla hizmet vermekteyiz. İrtibata geçebilirsiniz..

alüminyum doğrama

Kartal Alüminyum Doğrama Pencere

Alüminyum doğrama pencere en yüksek yalıtım standartlarına sahip pencerelerdir. Dışarıdan gelen her türlü gürültüyü ya da olumsuz hava şartlarını engellemesinden dolayı kullanımı en çok tercih edilen sistemdir. Alüminyum doğramaya sahip pencerelerin muadili kesinlikle PVC pencereler değildir. Çünkü alüminyum doğrama malzemesi ve yapısı gereği dayanaklı ve uzun ömürlüdür. Bunun aksine PVC malzemesi plastiğe daha yakın olduğundan yalıtım ve dayanıklılık açısından kötü bir yapıya sahiptir. Ayrıca alüminyum doğrama pencerelerde renk sıkılası oldukça geniştir. Kullanım alanına veya kişinin tercihine göre belirlenebilen bir yapıya sahiptir. Bu sebeple dekor amaçlı yapılacak olan her tercihe kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir.

Kartal Alüminyum Doğrama Fiyatları 

Çoğu kişiye göre yüksek maliyetli kabul edilmektedir. Fakat kullanım çokluğuna, kullanım alanına ve en önemlisi de anlaşmalı olunan şirkete göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple genel geçer bir fiyat söylenmesi mümkün değildir. Diğer yapı malzemelerine göre daha maliyetli olmasının sebebi ise işlem yoğunluğundan kaynaklanmaktadır. Fakat her türlü dış cephe ve iç cephe kullanıma uygun olduğundan birçok alanda kullanılır. Özellikle çatı, yağmur giderleri, kolon ve kirişler tek sefere mahsus yapılan yapılardır. Bu yüzden bu tip alanlarda alüminyum doğrama sistemlerinin kullanılması uzun ömürlü olması açısından en doğru tercih olacaktır. Firmamız olan Platin Yapı ile irtibata geçerek istediğiniz ürün çeşitliliğinde hizmet alabilirsiniz.