02
Oca

Kadıköy Cam Ofis Bölme Sistemi

Çağ değiştikçe, çağın gereklilikleri de onunla beraber değişiyor, günümüzde ofis çalışanlarının sayısı bir hayli arttı. Haliyle ofiste geçen süre de bununla paralel artış gösterdi, bu yüzden her ofisin ergonomik açıdan rahat, kullanışlı ve şık döşenmiş olması gerekir. Ofis düzeninde mutlaka bulunması gereken parçalardan biri cam ofis bölmesidir. Cam ofis bölmesi isminden de anlaşılacağı üzere düz veya çeşitli cam motiflerinden yapılır.

Cam Ofis Bölme Nedir?

Peki ofis bölme sistemleri nelerdir? Ofis içinde bölümler oluşturmak adına yapılan uygulamaların adına cam bölme denir. Ofislerde çok sayıda çalışan olur ve her çalışan için farklı oda ayarlamak çok zor hatta imkansızdır. Genelde çoğu çalışan, yöneticiler hariç tek bir bölümde yer alır. Kendilerine özel alanlarının olması iş verimi ve rahatlık açısından oldukça önemlidir. Cam ofis bölmesi işte burada devreye girer. Çalışanlar arasında adeta paravan görevi görür, bu sayede kişilerin daha rahat ve konforlu bir ortamda verimli olarak iş yapmasını sağlar.

Cam bölmeler ofis veya iş yerlerinde özellikle verimi arttırmak, ortama daha güzel ve şık bir hava katmak adına kullanılır. İsteğe bağlı olarak değişik kalınlıklarda bulunabilirler ve genelde yarım cam bölme olarak tercih edilirler. Ancak farklı amaçlar doğrultusunda, özellikle ofisin hangi bölgesinde kullanılacaksa oraya göre kalınlıkları değişebilir. Platin Yapı uzman ekibi ile birlikte cam ofis bölmelerini isteğe bağlı olarak çok farklı şekillerde yapmaktadır, örneğin cam film ile kaplama oldukça talep görmektedir. 

seperatör-bölme-6

Cam ofis bölmeleri ofislerin olmazsa olmaz parçalarından biridir, hemen hemen tüm ofislerde görmek mümkündür. Ancak elbette sadece ofislerde kullanılacak diye bir kural yoktur, hayatımızın her alanında cam bölmeler bulunmaktadır. Cam ofis bölmeleri özellikle alüminyumdan yapılan çerçeveler ile beraber kullanılırlar, bu daha sağlıklı bir kullanım sunar. Çerçevesi sayesinde istenildiği alana daha kolay bir şekilde taşınabilir. Cam bölme olan alanlarda ileri ki zamanlarda taşıma yapmayı düşüyorsanız alt yapı denilen ışık ve elektrik tertibatında düzenleme yapılması gerekir. 

Cam ofis bölme işiyle uğraşan, bu işte uzman kişiler ile anlaşırsanız bu konuda hiçbir sorun yaşamazsınız. Cam bölme sistemleri neredeyse hiç dezavantaja sahip değildir, istediğimiz malzeme ile aradığınız tüm özellikleri cam bölme sistemlerinde bulabilirsiniz. Ayrıca ses yalıtım özellikleri de bulunmaktadır. Bu sayede ofis alanında maksimum verimliliğe daha rahat ulaşılır, ses yüzünden dikkat dağınıklığı yaşanmaz. Gün geçtikçe gelişen teknolojiden cam bölmeler de nasibini almıştır, ofis ortamında eşsiz bir çözüm kaynağı olmaktadır. Ofislerdeki bölünmeler için bugün en iyi çözüm hiç şüphesiz cam ofis bölmeleridir.

seperatör bölme

Kadıköy Cam Ofis Bölme Modelleri

Cam ofis bölme modelleri ofisin düzenine ve kullanım alanına göre değişiklik gösterir. Cam ofis bölmesi kullanım alanına göre çok farklı şekillerde uygulanabilir. Bu sebepten dolayı diğer bölme malzemelerine nazaran daha fazla tercih edilir, iş yeri sahiplerinin 1. Önerisi iç mekan cam bölme malzemelerinden yana olur. Cam bölme modelleri kendi içlerinde;

 • Taşınabilir
 • Sabit
 • Tam boy
 • Yarım boy
 • Kalınlık değerleri
 • Kaplama
 • Diğer özelliklerine göre farklı modellere ayrılır

Modelleri genel anlamda kategorilere ayırmak gerekirse de, camın teknik özellikleri dışında;

 • Cam cama sline modeli
 • Yatay cam modeli
 • Yarım cam modeli
 • Tam cam modeli
 • Jaluzili cam modeli

şeklinde sıralanabilir.

Platin Yapı da model çeşitliliğin fazla olması sayesinde her zevke ve ihtiyaca uygun cam bölmeler tasarlanabilir. Cam ofis bölme profilleri teknik olarak ele alınırsa genelde 4 mm ile 100 mm arasında kalınlığa sahip olurlar. Camlar isteğe bağlı olarak lamine temperli veya düz cam olarak seçilebilir. Modeller arasında yapılacak olan seçim sonrasında çok hızlı bir şekilde uygulama aşamasına geçilir, modeller genelde fiyat-kalite performansı açısından da oldukça başarılıdır. İsteğe bağlı olarak ses ve ısı geçirgenliğini minimuma indirecek çift cam ofis bölmesi kurulabilir. Bu konuda kararsız olan iş yeri sahipleri uzman kişiler tarafından bilgi alırsa en doğru sonuçlara ulaşabilir.

seperatör-bölme

Kadıköy Cam Ofis Bölme Fiyatları 2021

Cam ofis bölme fiyatları genel anlamda modelden modele değişiklik göstermektedir. Ofisin olmazsa olmaz parçalarından biri olduğu için mutlaka bütçenin bir kısmı ayrılmalıdır. Hayalinizdeki konforlu ve şık ofise sahip olmak istiyorsanız cam bölmeleri tercih edebilirsiniz. Firmamız olan Platin Yapı da fiyatlar genel anlamda kullanılan camın özelliğine ve ebadına göre değişiklik gösterir. 

Bu yüzden kesin bir proje çıkarmadan net fiyat vermek doğru olmayacaktır. Tam cam bölme yerine yarım cam bölme kullanırsanız daha ekonomik fiyatlar alabilirsiniz, genel olarak metrekare üzerinden ortalama bir fiyat vermek gerekirse çoğu yerde, eğer kaliteli bir sistem kurulumu istiyorsanız 365-370 Tl civarında bir hesap çıkacaktır. Ancak fiyatlar hiçbir zaman net olmaz, ortalama bilgi amaçlı verilir.

Kadıköy Jaluzili Ofis Bölme

Jaluzili ofis bölme sistemleri ofislerin olmazsa olmaz parçalarından biridir, genelde çift cam kullanılır ki ses ve ışık geçirgenliği en aza indirilsin. 78 mm kalınlığında alüminyum profil sistemi ile kurulur, kalınlık yaptırılan yere göre değişiklik gösterebilir. Sistemde genelde 2 ayrı cam için mekanizma bulunur ve 16-25 mm alüminyum jaluziler kullanılır. Jaluziler çift cam arasına montaj edilir. 

Cam-jaluzi-Sistemleri-3

Jaluzili ofis bölmeleri modüller ve demontable sistem olmak üzere ikiye ayrılır. Modüller sistem duvar sistemi derzlidir, yani geri dönüşüm yapılabilir. Demonte bölme duvar sistemi montaj sonrası taşınabilir olma özelliğine sahiptir. Genel olarak 455 mm yüksekliğinde zemin ve tavan profilleri, 10-12 mm cam kalınlığında optimum şeffaflık sunar. Platin Yapı bu sistem sayesinde ofis odalarında özel alan yaratır, birleşme yerleri içinde montaj ve kelepçeli raylar kullanır. Ofis konforunda en üst seviyeyi sunmak adına jaluzili ofis bölmeleri kullanılır, görsellik açısından da en şık olanıdır.

Kadıköy Cam Kapı

Cam kapı modelleri de ofislerin olmazsa olmazları arasındadır. Cam tercih edilmesindeki en önemli etken sağlıklı olmasıdır, plastik doğal değildir ve kanserojen maddeler içerir. Astım, kalp rahatsızlıkları, kanser, migren gibi hastalıkların en temel nedenleri arasında plastiklerin ham maddesi gelir. Bu yüzden günlerinin çoğunu ofiste geçiren çalışanlara sağlıklı hizmetler sunulmalıdır. Cam kapılar insanların sağlığını olumsuz olarak etkilemez, hijyen ve dekor anlamında çok daha avantajlıdır. Ayrıca cam sonsuz kez eritilip biçimlendirildiği için gri dönüşümlüdür, doğadan gelir ve yine doğaya karışır. 

cam-kapi-11

Platin Yapı’ dan bu hizmeti alarak cam kapılar ile ofisinizde daha estetik bir görünüm elde edebilirsiniz, size özel odanızdan etrafı gözlemleme imkanı da elde edebilirsiniz. Ayrıca ortama daha ferah bir görünüm sunar, mekandan da tasarruf edilmesi sağlar. Cam kapılarda en önemli nokta temperleme işlemidir, temper camların daha sağlamlaşmasını sağlar ve bu sayede kırılmasını engeller. Cam kapı fiyatları ise firmaya, ebada ve camın kalitesine göre değişiklik gösterir. Burada elbette kapı kolu mu yoksa sürgü mekanizması mı kullanılıyor bu da dikkate alınır.

seperatör-bölme-8.jpg

Kadıköy Cam Seperatör

Cam ofis bölmeleri konusunda cam seperatör ve cam bölücü paneller adeta birincil gereksinimdir. Açık ofisler için tasarlanmış olan cam seperatör modelleri özellikle kullanım kolaylığı ile göze çarpmaktadır. Özellikle büyük ofislerde mutlaka kullanılır ve alana ayrı bir zarafet katar. Çalışanların performansına da olumlu etkiler kattığı yapılan çalışmalar sonucunda belirlenmiştir. Müşterilerle direk göz teması kurmak isteyenler kapalı alanlarda tercih edebilir. Cam seperatör fiyatları da oldukça makuldür.