07
Tem

Esentepe Alüminyum Doğrama

Esentepe Alüminyum Doğrama – 6 metreye kadar uzunluğa sahip olan, farklı alüminyum profillerin kesilerek işlenmesi sonucunda kapı, pencere, cam balkon sistemi olarak hayatımızda işlevsel bir yer alması uygulamasına denir. Alüminyum doğrama ile yapılan malzemeler neredeyse her alanda kullanılmaktadır. Doğrama ısı yalıtım ve ısı yalıtımsız olarak farklı şekillerde üretilmektedir. C60 yalıtımsız profiller, aldoks yalıtımsız profiller gibi farklı alüminyum profillerinden meydana gelir. Çünkü günümüzde maliyeti biraz daha yüksek olduğu için genelde ev dışında, iş yerlerinde tercih edilmektedir. Neredeyse çoğu iş yerinde alüminyum doğrama kapı, pencere görmek mümkündür.

Esentepe Alüminyum Doğrama Nedir?

Alüminyum doğrama sistemleri cephe sistemini taşıyan ana yapılarda, pencerelerde ve kapı sistemlerinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ürünün doğru ve kaliteli olması, uygulaması gibi ana faktörler çok büyük önem taşımaktadır. Bu konuda deneyimli olan yerlerle anlaşmak çok önemlidir. Tüm bu kombinasyonlar bir araya geldiğinde ise ortaya maksimum fayda ve uzun ömürlü kullanım çıkar. Kullanıcılara da büyük avantaj sağlamaktadır.

Alüminyum doğrama için en önemli husus malzeme seçiminin çok iyi yapılmasıdır. Bu sistemlerin tercih edilmesinde başlıca sebep ağırlığı minimum seviyeye düşürmek ve maksimum mukavemet sağlamaktır. Eğer doğru ürün seçilmezse maddi kayıplara neden olur. Bu yüzden statik hesaplamalar çok iyi şekilde yapılmalıdır. Çevre ve diğer tüm dış etkenler enine boyuna hesaplanmalıdır. Proje bazlı iş yapılmalıdır. Kaliteli bir iş yapılacaksa temelleri kaliteli malzemelerle atılmalıdır. 

Unutulmamalıdır ki diğer tüm aşamalar ne kadar iyi olursa olsun ürün seçimi yanlışsa ortaya hatalı bir sonuç çıkmaktadır. Bilinmesi gereken bir diğer önemli husus ise seçilen ürünün doğru ve eksiksiz bir şekilde uygulanmasıdır. Çünkü milimetrelerin önemli olduğu projelerde yapılan ufak hatalar işin içinden çıkılmayacak durumlara neden olmaktadır. Doğru uygulama ile hazırlanan alüminyum doğramalar uzun ömürlü, maksimum ve verimli işler ortaya çıkmasını sağlar.

Esentepe Alüminyum Doğrama Sistemleri

Alüminyum doğrama sistemleri tasarlanırken 6 m’ye kadar uzanabilen alüminyum kalıplar kesilir. Sonrasında tasarım ve işlev özelliklerine göre işlenir ve  kullanım alanlarına en uygun şekilde monte edilir. Alüminyum doğrama oldukça hafif ve kolay işlenebilir bir malzemedir. Farklı kullanım alanlarında yeni tasarımlar elde etmek mümkündür. Ayrıca tasarımdaki bu esnek yapı özelliği sayesinde modern ve şık yapılar oluşturmak daha kolay hale gelir. Enerji tasarruflarını iyileştirir, yaşam alanlarının daha konforlu olmasını sağlar. 

Alüminyum kapı sistemleri ise kullanım şekline ve bütçesine bağlı olarak ısı yalıtımlı veya yalıtımsız olarak hazırlanmaktadır. Böylelikle alüminyum doğrama ile hazırlanan malzemeler diğerlerine nazaran daha sağlam olur. Özellikle dar alanlarda istenilen sonuçlara ulaşmayı kolaylaştırmaktadır. Buna karşılık iletken bir madde olduğundan alüminyum ile ilgili ortaya çıkan yalıtım sorunu da önemli arzetmektedir. Özellikle kalabalık ve büyün binaların dış cephelerinin korunmasında yalıtım iyileştirme büyük rol oynar. Bu uygulama ısı yalıtım sistemleri ile desteklenirse %70’e varan yalıtım performansı sunar.

Alüminyum doğramada malzemenin işlenmesi PVC veya ahşap gibi malzemelere nazaran daha kolaydır. Her koşula uygun esneklik ve işlevsellik sağlanmaktadır. Son derece hafif olduğu için oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Pratik kullanımı ve gelişen destek malzemeleri ile kolay üretilen ve monte edilen bir sistemdir. Alüminyum doğrama ile modern tasarımlar ve dış etkenlere dayanıklı sistemler elde edilir.

Esentepe Alüminyum Doğrama Fiyatları 2021

Alüminyum doğrama fiyatlarını ekonomik açıdan değerlendirmemiz gerekirse en makul fiyatlar ve %100 müşteri memnuniyeti ile kendi planınızı çıkarabilirsiniz. Her bütçeye uygun en kaliteli alüminyum doğrama sistemleri için iyi bir araştırma yapmak gerekir. Bu konuda tedarik çalışmaları da oldukça önemlidir. Başarılı projeler, sağlıklı ve güvenilir adımlar atmak için en uygun firma ile anlaşma yapmak gerekmektedir.

İçinde bulunduğumuz döneme bakılırsa inşaat teknolojisinin ve sektörünün tamamen gelişme içinde olduğu gözüküyor. Özellikle gelişmiş kaplama teknolojisi ve yalıtımı ile üst düzey ürün modelleri geliştirebilmektedir. Alüminyum doğrama fiyat hesaplama için en doğrusu anlaşılan firma ile anlaşma yapmak gerekir. Özenle hazırlanmış ve son teknoloji ile donanımlı her model sahip olduğu fiyatı hakeder. Alüminyum doğrama m2 fiyatları üzerinden hesaplanır, fiyat olarak belli standartlar altında müşterilerin karşısına çıkar. Firmamız olan Platin Yapı ile iletişime geçerek hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Esentepe Alüminyum Doğrama Kapı

Alüminyum doğrama sistemleri kullanılarak yapılan kapılara denir. Hafif ve daha sağlam oldukları için kaliteli bir görünüm sunarlar. Bir yapının duvarına açılan boşluğa monte edilen, iç mekana gün ışığının girmesini sağlayan yapılardır.  Alüminyum kapılar konut, büro, iş merkezi ve sosyal alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Esentepe Alüminyum Doğrama Pencere

Alüminyum doğrama pençeler de en az kapılar kadar işlevlidir.  Kapı gibi pencereler de ev ve iş yerleri ile sosyal alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Tüm alanlara göre farklı tip alüminyum pençeler kullanılmaktadır. Günümüzde pencereler için iki tip malzeme kullanılmaktadır. Bunlar;

 1. PVC doğrama pencereler: Yüksek seviyede ses ve ısı yalıtımı için tercih edilir, gece ve gündüz ile mevsimler arası sıcaklık farklılıklarının fazla olduğu bölgelerde PVC doğramalar kullanılır.
 2. Alüminyum doğrama pencereler: Dayanım, güzel görünüm ve cam ile olan birleşim alüminyum doğrama pençelerde birleşmiştir. Ayrıca PVC doğramalarına nazaran daha dayanıklı, modern ve kullanışlıdır.

Anadolu Yakası Alüminyum Doğrama

Alüminyum pencereler diğer malzemelerle yapılanlara nazaran daha avantajlıdır. Bu avantajları;

 • Her iklim ve koşula uygun olması
 • Bakımının çok kolay olması
 • Uzun vadeli kullanım
 • Darbelere karşı dayanıklı
 • Isı yalıtımı konusunda oldukça başarılı
 • Düşük ve yüksek sıcaklıklarda mekanik özellikleri oldukça iyi
 • Ülkemiz alüminyum konusunda oldukça zengin olduğu için hammadde sıkıntısı yoktur
 • Kimyasal bileşenleri diğer doğramalara nazaran daha sağlıklıdır
 • Boya veya başka işlem gerektirmez
 • Yangına karşı dayanıklıdır

Alüminyum doğrama pencereler farklı çeşitler olarak karşımıza çıkar. Bunlar;

 • Sabit
 • Vasistas
 • Tek açılım
 • Çift açılım
 • Adaptörlü
 • Açılı
 • İçe açılan kapı
 • İçe açılan çift kapı
 • Dışa açılan kapı
 • Dışa açılan çift kapı
 • Kaldır sür ve Volswagen sürme sistemi

Alüminyum sürme doğrama sistemleri kullanım alanına göre müşteriler tarafından seçilebilir.

Hayallerinizi Platin Yapı ile paylaşarak istediğiniz bilgiye sahip olabilirsiniz.