02
Eyl

Cumhuriyet Teras Kapama

Cumhuriyet Teras Kapama evlerde ve işyerlerinde en çok kullanılan alanların başında gelmektedir. Ancak teras yapısının birçok dezavantajı olduğu için teras kapama modelleri son zamanlarda öne çıkmaktadır.

Bunun farklı sebebi olmakla birlikte ilki güvenliktir. Zira terasların kapatılmaması hem işyerlerin de, hem de evlerde görünmez kazalara ve can kayıplarına kolaylıkla yol açabilir. Ayrıca bununla sınırlı kalmaksızın yağmur veya kar doğrudan binanın zeminine düşeceği için, zamanla betonun yapısına sirayet edecektir.

Bu ilk olarak binanın zayıflamasına; böylece depremlerde daha fazla zarar görmesine neden olacaktır. Ayrıca yağmur ve kar zamanla yaşam alanına sızacağı için nem de meydana gelir. Dolayısıyla terasları kapatmak her türlü yaşam alanında büyük bir önem taşımaktadır. İletişim İçin

Teras Kapama Nedir?

Normal şartlarda bir bina yapılırken kapama eklenmediyse üstü açıktır. Güvenlik ve yalıtımı sağlamak üzere uygulanan teras kapama modelleri ahşap, cam gibi maddelerden yapılarak bu bölgenin örtülmesi sağlanır.

Bu esnada yapının bütünlüğünün ve estetiğinin de bozulmamasına önem gösterilir. Burada farklı seçenekler mevcut olup, kişilerin isteği ölçüsünde belirlenir. Dolayısıyla sadece tavan kapatılabileceği gibi; yanlar da dâhil komple bir örtü yapılabilir.

Tüm yapıda ahşap kullanılabileceği gibi tavanın ahşaptan, yan tarafların camdan olması da söz konusudur.

Teras Kapatmanın Faydaları Nelerdir?

Kullanım amacı ne olursa olsun, bir yapıda önemli olan içerisindeki insanların güvenliğini sağlamak ve yalıtımı gerçekleştirmektir.

Ancak teras kapama modelleri ne olursa olsun, kişilere profesyonel çözümler sunar. Böylece ilk olarak kişilerin terastan kaza sonucu, hatayla düşmesinin önüne geçilir. Özellikle küçük çocuklarınız varsa hayati bir önem taşımaktadır.

İkinci olarak kapama modelleri, kişilere yalıtım sağlar. Normal şartlarda teras dışarıdan gelen su unsurlarına karşı savunmasızdır. Bu sebeple yıllar içinde su sızdırmasına neden olur. Ancak terası kapatmak yağmur, kar gibi etmenlere karşı korur.

Ayrıca teras ısı yalıtımı da sağlar. Yaz aylarında güneş terası ısıtacağı için, bu doğrudan alt katlara sirayet eder ve bunaltıcı bir ortam meydana getirir. Kışın ise tüm ısıtma önlemlerine rağmen, ısının kaybına neden olur.

Ancak terası kapatmak, size tüm bu konularda kısa sürede etkili çözümler sunar.

Teras Kapama Neden Tercih Edilmeli?

Teras kapama sadece güvenlik ve ısı, su yalıtımı sağlamaz. Buna ek olarak maddi açıdan da tasarruf etmenize yardım eder. Zira binanın su sızdırması yapıyı bozacağı için bir zayıflık oluşturur. Ayrıca zaman içerisinde nemlenme de yapar. Bu da sağlık sorunlarına bir nedendir.

Bunları çözmek için ekiplerden yardım almanız gerekir. Her ne kadar çözülmesi mümkün olsa da, ahşap teras kapama olmadığı sürece sorun yaşayabilirsiniz.

Yaz aylarında bina daha fazla ısınacağı için, doğal olarak soğutma masrafları da yükselir. Kışın ise daha fazla soğuk olacağı için ısıtma giderlerini artırır. Ayrıca teras ısı kayıplarına da neden olduğu için faturaların yükselmesine neden olur.

Dolayısıyla terasınızı kapatmak, uzun vadede büyük masraflar yapmaktan kurtulmanızı sağlar.

Teras Kapatmada Nelere Dikkat Edilmeli?

Teras kapama öncesinde, kişilerin nasıl bir model istediğini bilmesi gerekir. Buna karar verdikten sonra tüm işlemler firma tarafından yapılmaktadır. Dolayısıyla hem kısa sürede profesyonel sonuç almak, hem de ucuz teras kapama hizmeti alırken kaliteden ve performanstan ödün vermemek için çalışılan şirketi doğru seçmek şarttır.

Bu konuda size profesyonel ekipler ve son teknoloji araç-gereçler ile kaliteli hizmet veren Platin Yapı, uygun fiyata istediğiniz çözüm önerilerini sunmaktadır. Siteyi ziyaret ederek, ayrıntılı bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Cumhuriyet Teras Kapama, Cumhuriyet Çatı Kapama, Cumhuriyet Teras Kapatma, Cumhuriyet Teras Kapatma Modelleri, Cumhuriyet Dubleks Teras Kapatma Modelleri Cumhuriyet Teras Kapama Modelleri, Cumhuriyet Teras Üstü Kapatma